• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Boża chwała jest większa niż mury Jerycha

Boża chwała jest większa niż mury Jerycha

Email Drukuj PDF

da_jerycho_arkaBóg jest największy i najpotężniejszy. On jest większy od każdego problemu. Często ludzie myślą, że chrześcijanie poniżają problemy lub wyznają, że ich nie ma. Bóg nie chce, abyśmy ignorowali problemy lub mówili, że ich nie ma, skoro są. On ma dla nas coś lepszego. Bóg chce, abyśmy patrzyli na życie Jego oczami. Często ludzie wierzą, że sami sobie poradzą. Przejdą przez życie zwycięsko i żaden Bóg nie jest im potrzebny. Tacy ludzie natkną się na następujące rzeczy: najpierw myślą, że sami dadzą radę, a potem dochodzą do miejsca, gdzie widzą, że sobie nie poradzą i mówią – nic, ani nikt już mi nie pomoże. Najpierw mają wielką nadzieję, a potem jeszcze większy problem. Taki styl życia to tragedia, ponieważ nigdy nie doprowadzi nas do zwycięstwa.

Każdy z nas zna historię o zdobyciu przez Izraelitów miasta Jerycha i w jaki sposób zburzyli oni mury, które otaczały te miasto. Patrząc z militarnego punktu widzenia, to co zrobili i jak się przygotowywali było głupotą, a jednak ich przywódca – Jozue i cały naród zaufali Bogu i byli posłuszni Jego głosowi. Oni w duchu zjednoczyli się i dlatego stał się cud – mury Jerycha runęły, pomimo tego, że nikt fizycznie ich nie zburzył. Warto wspomnieć, że mury te były bardzo grube i niemożliwe do zdobycia. A jednak z Bogiem wszystko jest możliwe. To, co było nie do pokonania, zostało zdobyte i rozwalone. Podobnie jest w naszym życiu. Każdy z nas ma w sobie mury Jerycha, które są nie do przejścia. Jednak z Bogiem możemy wszystko. Tylko, że szatan będzie próbował nas odwieść od Boga. W pierwszej fazie będzie oszukiwał i zwodził ludzi mówiąc im, że żadnych murów/ problemów nie ma. A w drugiej przekonuje nas, że nie damy sobie rady. Te problemy są tak ogromne, że nikt nam nie pomoże. Jednak zarówno pierwsza jak druga faza jest fałszywa. Bóg mówi, żebyśmy żyli z Nim i poznawali Go. On nie chce, abyśmy głupio wyznawali, że nie ma problemów, ale chce, abyśmy zainwestowali w poznanie Jego chwały. Bóg pragnie, aby nasze nadzieje nie były złudne, ale opierały się na Nim i Jego słowie. Wtedy będziemy w stanie rozwalić każdy problem.

Życie to nie bajka ani raj. Cały czas będą przed nami jakieś mury Jerycha, najpierw w nas samych, a potem w naszym otoczeniu. Z Bogiem możemy je wszystkie pokonać. Problemy są i będą, ale Boża chwała jest ponad tym wszystkim. Ludzie wierzący widzą problemy, ale pokonują je w Bogu, ponieważ On powołał swoje dzieci do zwycięstwa i sukcesu. Dlatego trzymajmy się kurczowo Boga, wtedy będą się działy wspaniałe rzeczy. A mury Jerycha padną.