• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Słowo tygodnia

Słowo tygodnia

74931766

Powierz Panu drogę swoją

Podążanie Bożymi ścieżkami skutkuje tym, że „Pan wszystko dobrze uczyni”. To esencja tego, jaki jest Bóg. Bożym celem jest, aby człowiek doświadczał Jego miłości, usprawiedliwienia, uwolnienia, uzdrowienia… O ile Boże obietnice nam się podobają, o tyle nie do końca chcemy powierzyć Mu swoją drogę. Czy pomijając połowę obietnicy, mamy prawo oczekiwać jej spełnienia? Pragnieniem każdego z nas jest żyć dobrze, ale każdy z nas ma swoją koncepcję na to życie. Każdy chce to zrobić PO SWOJEMU.

Człowiek lubi wszelkiego rodzaju skróty. Wybiera je zamiast drogi. Stosuje skróty słowne i myślowe. W rzeczywistości duchowej nie istnieje taka opcja. Nie ma tam zamieszania. Wszystko jest jasne, a Bóg daje nam wyraźne wskazówki jak postępować. Naszą działką jest posłuszeństwo tym wskazówkom i Bożym radom.

Więcej…

 
da puzzle

Czas zaprowadzić porządki

Czasami chrześcijanie wychodzą z błędnego założenia, że muszą do czegoś przekonywać Boga. Wydaje im się, że jest On dla nich niedostępny, dopóki jakiejś rzeczy prawidłowo nie zrobią. Modlą się i nie otrzymują odpowiedzi, mimo że robią to zgodnie z Bożymi zasadami. Proszą właściwie, w imieniu Jezusa, dziękują za odpowiedź, której jeszcze nie ma, oddają Bogu chwałę… Niby wszystko w porządku, a jednak dalej nic się nie dzieje. Chrześcijanie czekają dzień lub dwa, czasem dłużej, niektórzy poddają się po paru minutach, inni po dniach lub miesiącach. W takich momentach można dojść do wniosku, że Bóg nie działa, albo coś jest z Nim nie tak. Ale z Bogiem jest wszystko dobrze. On, jako jedyny, się nie zmienia, jest ciągle ten sam – od początku do końca. Dlaczego więc nic się nie dzieje? Czy Bóg mimo swoich obietnic pozostaje głuchy na nasze modlitwy? A może chodzi o coś innego?

Więcej…

 
da uscisk dloni

Przymierze jest wieczne

Kupując nowy sprzęt do domu automatycznie załączana jest do niego instrukcja obsługi. Podobnie sprawa ma się z człowiekiem, który naradza się na nowo, czyli przyjmuje zbawienie, i staje się Bożym dzieckiem. Wraz z tym otrzymuje instrukcję obsługi, która pomoże mu w rzeczywistości zwanej chrześcijaństwem operować.

Więcej…

 
da kruszec

Cenny i użyteczny

Któregoś dnia każdy z nas stanie przed Panem i zda sprawę z swojego życia. Od momentu narodzenia na nowo jesteśmy odpowiedzialni za to, w jaki sposób rozdysponujemy tym, co otrzymaliśmy od Boga. Każdy z nas bowiem otrzymał w posiadanie pewne pole duchowe, a naszym zadaniem jest zagospodarowanie tego pola. To tu siejemy i stąd zbieramy plon. Na tym polu toczymy różnego rodzaju bitwy naszego życia. Jako chrześcijanie powinniśmy mieć świadomość tego pola, odróżnić właściwe ziarno i dokonywać odpowiedniego zasiewu.

Więcej…