• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Gdzie bywasz, a gdzie trwasz?

Gdzie bywasz, a gdzie trwasz?

Email Drukuj PDF

da_winoroslPo narodzeniu na nowo, rozpoczyna się twoja przygoda z Bogiem. On chce cię zmieniać, uwalniać a także naprawiać twoje życie. Jest wielkim Bogiem i u Niego można znaleźć prawdziwe odpocznienie. Bez względu na twój stan, On chce ci pomóc i przygotować cię do lepszego życia. Zmiana, której chce dokonać Bóg, dotyczy twojego myślenia i jest procesem, którego zakres zależy od twojej zgody. On nie dokona tego automatycznie lecz będzie czekał na twoje pozwolenie i chęć współpracy. Jeśli chcesz Jego owoców w naszym życiu, w Biblii znajdziesz zachętę by trwać w Bogu. Dlatego też to na czym się koncentrujesz i w czym trwasz w swoich myślach i świadomości jest bardzo istotne.

Być może zastanawiasz się czasem dlaczego nic się w twoim życiu nie zmienia. Warto wtedy prześledzić na czym skupiasz uwagę, co absorbuje twoje myśli, czego pragniesz i wreszcie gdzie jest twoja świadomość. Często bywa tak, że Boga tylko „odwiedzamy”, a „mieszkamy” zupełnie gdzie indziej. W takim przypadku nie obwiniajmy Go za brak działania i nasze problemy, albo brak zmian na lepsze. Jeżeli przychodzimy do domu zmarznięci i głodni, potrzebujemy więcej niż chwilę, żeby się zagrzać i coś zjeść. Dlatego też, żeby Bóg mógł zmieniać nasze życie i pomóc nam przeciwstawić się diabłu musimy u Niego zamieszkać. Bóg nie jest za słaby, ale jeżeli spędzamy z nim tylko przysłowiowe pięć minut, nie możemy oczekiwać wielkich rezultatów.

Jeżeli chcesz mieć kontrolę nad swoimi pragnieniami i marzeniami pilnuj swoich myśli i weryfikuj je z Bogiem, nie wywyższaj też siebie, swoich pragnień ani pożądliwości. Nie jest to proste, ale opłaca się podjąć walkę. Jeżeli wygrasz, nie tylko usłyszysz odpowiedzi na stawiane pytania i będziesz cieszył się wsparciem Najwyższego, ale będziesz mógł także skutecznie pomagać innym w ich problemach. Pamiętajmy, że to my mamy zrobić wszystko, by trwać w Bogu, a On zatroszczy się o całą resztę. Zrób to co możesz, a Bóg dokona tego, czego ty nie nie jesteś w stanie.

Wtorek, 10 styczeń 2012