• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Życie i siła płyną od Boga

Życie i siła płyną od Boga

Email Drukuj PDF

da_rybkaChrześcijaństwo nie polega na robieniu dobrych uczynków i powstrzymywaniu się od popełniania złych. Całe zło zaczyna się gdy jesteśmy skupieni na sobie - egoizm to autodestrukcja, dlatego też powinniśmy go unikać. Branie od Boga siły i przekazywanie jej innym nie pozwoli nam na przesadne skupianie się na sobie.

Egoista jest skupiony na sobie i swoich potrzebach, które niekoniecznie tak naprawdę są jego prawdziwymi potrzebami, ale jest uparty i upiera się przy swoim, wzmacniając swoją cielesną naturę. Taka postawa jest daleka od prawdy i dlatego diabeł chętnie ją wykorzysta. Egoizm i pycha wykluczają człowieka ze współpracy z Duchem Świętym i automatycznie odcinają go od prawdy oraz Bożego życia. Taka osoba staje się idealnym odbiorcą kłamstw i fałszu, dzięki czemu diabeł może łatwo przejąć kontrolę nad jej życiem.

W Biblii napisane jest, że człowiek jest tam, gdzie jest jego serce. Musimy w duchu rozeznać, czy decydujący wpływ na nasze życie ma Bóg czy diabeł. Gdy mamy rozeznanie w rzeczywistości duchowej zaczynamy widzieć, gdzie jest nasze serce i skąd czerpie ono motywację do działania. Jeśli wzmacniamy naszą starą naturę (jesteśmy w ciele) kompletnie tego nie dostrzegamy, może nam się nawet wydawać, że robimy dobre rzeczy. Problemem nie jest to, co człowiek robi, tylko gdzie jest podłączony sercem i wiarą – do Boga, czy do diabła (pod przykrywką egoizmu, lub szukania zaspokojenia poza Bogiem).

Potrzebujemy kontaktu z Bogiem w duchu, ponieważ rozumem albo naszymi odczuciami nie poznamy rzeczywistości duchowej, diabelskich pułapek ani też nie dostrzeżemy Bożego wsparcia. Dzięki poświęcaniu czasu na kontakt z Duchem Świętym i rozważanie Bożego Słowa, przychodzi do nas przekonanie i objawienie. Wszystkie myśli, których nie sprawdzamy z Bogiem, wzmacniają nas w cielesnym myśleniu, i w dłuższej perspektywie prowadzą nas do śmierci. 

Środa, 28 grudzień 2011