• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Największy wpływ ma na ciebie to, czemu ufasz

Największy wpływ ma na ciebie to, czemu ufasz

Email Drukuj PDF
da_motylW Biblii znajdujemy wiele obietnic Bożego wsparcia, ochrony i zaopatrzenia. Jedną z nich mówi, że Bóg jest naszą skałą i tarczą, co oznacza, że chce abyśmy mieli trwały fundament w naszym życiu oraz ochronę przed atakami diabła. Czasem jednak dzieje się tak, że mimo iż znamy Jego obietnice na pamięć i często się na nie powołujemy – one nie działają. Dlaczego tak się dzieje?

Boże obietnice mogą działać jedynie przez wiarę. Wiara, natomiast, jest ściśle powiązana z naszym sercem i tym, co ma w nim najwyższą rangę. Jeśli mówimy, że Bóg jest naszą skałą i twierdzą, a w sercu ochrony i zabezpieczenia spodziewamy się bardziej np. po pieniądzach, to Boża ochrona nie będzie działała. Boża tarcza ochroni nas jeśli będzie najbliżej naszego serca i będziemy jej ufać, ale jeśli ją „odstawimy”, a inna rzecz czy osoba zajmie jej miejsce – nie spełni swojej roli. Prawda ta pozostanie aktualna jedynie w naszym umyśle. Intelekt szybko przyjmuje Boże Słowo, ale to serce odzwierciedla nasz prawdziwy stan. Zrozumienie intelektualne nie wystarcza, a wręcz wbija w pychę. Rozdwojenie między umysłem i sercem jest niebezpieczne, ponieważ możemy myśleć, że znajdujemy się w danym miejscu naszej drogi z Bogiem, a w rzeczywistości możemy być zupełnie na innym etapie. Dlatego musimy prosić Ducha Świętego by objawiał nam w sercu Boże prawdy i nasz prawdziwy stan.

W pojmowaniu Bożych prawd sercem bardzo przeszkadza własna chwała, czyli budowanie poczucia swojej wartości i mniemania o sobie niezależnie od Boga. Diabeł doskonale o tym wie i wszelkimi możliwymi sposobami próbuje wzbić nas w pychę. Nie robi tego po to by nas dowartościować, tylko byśmy odrzucili Boga, uważając, że sami lepiej sobie poradzimy. Zbieranie własnej chwały przygotowuje nas do porażki. Nie ma czegoś takiego, jak nasza chwała, jedynie Bóg ma prawdziwą chwałę, a my potrzebujemy Jego.

Obecnie nieustannie toczy się walka o to, co będzie najbliżej naszego serca. Diabeł jest aktywny codziennie i cały czas chce wykraść to co otrzymamy od Boga. Potrzebujemy nauczyć się odpierać jego ataki trwając w Bożym Słowie, społeczności z Duchem Świętym i kościołem. Atak wroga jest nieustanny i bezlitosny dlatego też warto jest poświęcić czas na bycie z Duchem Świętym, by pracował w naszych sercach, objawiał prawdę i umacniał nas w wewnętrznym człowieku. Nie będziemy wtedy ulegać diabelskim sugestiom, które oddziałują na nasze zmysły, emocje i intelekt.

Piątek, 09 grudzień 2011