• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Chodź z Bogiem „on-line”

Chodź z Bogiem „on-line”

Email Drukuj PDF

da_slonceNasz Bóg jest żywym Bogiem, co oznacza, że chce się z nami komunikować oczywiście w oparciu o określone zasady. Bóg jest duchem i kontaktuje się z nami przez naszego ducha (wewnętrznego nowonarodzonego człowieka). Łączność z Bogiem jest bardzo istotna, ponieważ dzięki niej otrzymujemy od Niego potrzebne nam Słowo i odpowiedzi na pytania szybciej niż moglibyśmy znaleźć je w Biblii czy chrześcijańskiej książce. Niestety, przy obecnym tempie życia, mało czasu poświęcamy by usłyszeć Boży głos i odebrać Jego odpowiedzi. Łatwiej nam jest wziąć do ręki Biblię lub książkę. To nie jest złe – potrzebujemy znać Słowo Boże, jak również korzystać z objawień, które otrzymali inni, jednakże nie jest to Jego ostatecznym celem dla nas. Bóg zawsze ma dla nas świeże Słowo i powinniśmy umieć je odebrać.

Pierwszy Kościół nie miał spisanego Nowego Testamentu, nie wspominając już o literaturze chrześcijańskiej, a mimo to bardzo dobrze sobie radził. Po swoim odejściu, Jezus kazał uczniom czekać na Ducha Świętego. Dopiero później mieli oni głosić Ewangelię wszystkim narodom. Dzięki prawdziwej relacji z Bogiem, realnie Go poznawali i wiedzieli co robić gdy pojawiały się problemy lub spory doktrynalne. My również potrzebujemy rozwijać nasz kontakt się z Duchem Świętym poprzez naszego ducha, inaczej będziemy martwi, a chrześcijaństwo stanie się zbiorem nakazów i zakazów do wypełniania. Samo czytanie Biblii i chrześcijańskich książek nie pomoże nam rzeczywiście poznać Boga, ani wzmocnić się w duchu, połechcemy tylko nasz intelekt i wzmocnimy przez to naszą cielesną naturę. Staniemy się teologami, którzy mają dużo wiedzy, a kompletnie nie znają Boga, ponieważ On objawia się ludziom, którzy otwierają na Niego swoje serce, nie umysł.

Wiara jest sprawą ducha dlatego też diabeł za wszelką cenę chce stłamsić naszego ducha oraz zmusić nas do polegania tylko na intelekcie i emocjach. Gdy mamy wiarę jesteśmy silni by przeciwstawić się diabłu. Bóg otwiera wtedy dla nas niebo i jesteśmy w stanie realnie wziąć od Niego pomoc, siłę i rozwiązania. Diabeł nie boi się naszej wiedzy o Bogu, natomiast bezbłędnie wyczuwa gdy mamy wiarę – wtedy zmuszony jest do ucieczki. Musimy nauczyć się szanować Ducha Świętego – jeśli Go zignorujemy, będziemy mieli problem z odebraniem od Boga żywego Słowa, a tego nie da się zastąpić czytaniem Biblii lub książek.

Wtorek, 29 listopad 2011