• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Nigdy nie tracisz oddając coś Bogu

Nigdy nie tracisz oddając coś Bogu

Email Drukuj PDF

da_tata_dziecko.W Starym Testamencie znajdujemy historię o tym jak Bóg zażądał od Abrahama złożenia w ofierze swego jedynego syna – Izaaka. Dla Abrahama była to najcenniejsza osoba, ale mimo to był posłuszny Bogu, ponieważ Mu ufał. Co do postawy Abrahama w Nowym Testamencie napisane jest, że wierzył on, iż Bóg wzbudzi jego Izaaka z martwych. Ostatecznie jednak ofiara nie została złożona. Co Bóg chciał osiągnąć wystawiając Abrahama na taką próbę?

Bóg chce zaopatrywać i zaspokajać nas w każdej dziedzinie życia. Wielokrotnie jednak nie może zrobić tego w pełni, ponieważ żyjemy w czasach Nowego Testamentu gdzie warunkiem otrzymania czegoś od Niego jest wiara.

Bóg chciał pełnego zaspokojenia dla Abrahama i całego przyszłego pokolenia po nim, a nawet dla całego świata. Dlatego poprosił go o ofiarowanie Mu tego, co miał najcenniejszego. Bóg nie chciał śmierci Izaaka, tylko serca Abrahama. Stwórca powiedział mu później, że ponieważ nie wzbraniał się ofiarować własnego syna, będzie błogosławił obficie nie tylko mu również wszystkim następnym pokoleniom.

Obecnie jest tak samo – by nas zaopatrywać i działać w naszym życiu Bóg potrzebuje serca, które byłoby oddane Jemu. Taki stan jest zarazem najlepszy dla nas. Często obawiamy się oddać Bogu to co bardzo kochamy, ponieważ myślimy, że to jest równoznaczne ze straceniem tego bezpowrotnie. Jednak Bogu nie oddajemy po to by stracić, tylko aby zyskać. Możemy wszystko zrobić po swojemu i nie powierzać naszych cennych spraw i rzeczy Bogu, ale stracimy na tym. Napisane jest, że kto zabiega o swoje życie sam – straci je. Jeśli to co cenne dla nas oddajemy Bogu – On sam zaczyna dbać o nas. Abraham poświęcił Izaaka, przez co jak gdyby wyrzekł się prawa do syna na rzecz Boga. Ale zyskali na tym obaj. Bóg całe życie troszczył się o Izaaka, który nawet żony nie musiał szukać sam. Często trzymając coś w swoich rękach wyzwalamy nad tym przekleństwo i odcinamy tą dziedzinę od Bożego wpływu. Gdy oddajesz coś Bogu to nie rzucasz to w przepaść, tylko uwalniasz od przekleństwa, a tym samym uruchamiasz Boże błogosławieństwo w tej dziedzinie.

Czwartek, 24 listopad 2011