• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Boży zwycięzcy

Boży zwycięzcy

Email Drukuj PDF
da_tronPo upadku człowieka w Edenie, rozkład sił na ziemi uległ zmianie. Zamiast panować, człowiek stracił kontakt z Bogiem, oddał swoją władzę diabłu i z upływem czasu zaczął pogrążać się w coraz większej duchowej niewoli, zepsuciu i śmierci. Jezus przyszedł na ziemię by to zmienić. Przez swoją śmierć na krzyżu wykupił nas z diabelskiej niewoli i umożliwił rozpoczęcie nowego zwycięskiego życia. Naradzamy się na nowo w jednej chwili, natomiast proces uwolnienia zazwyczaj trochę trwa. Związane jest to z przemianą naszego starego myślenia, nad którym diabeł pracował tysiące lat i które odziedziczyliśmy po przodkach.

Powinniśmy usilnie zabiegać o wolność, którą Bóg już nam dał. Jego wolą dla nas jest zwycięstwo, a nie bierne przyjmowanie diabelskich ciosów i wycofywanie się w kolejnych dziedzinach życia. Na ile pozwolimy Bogu by nas wyswobodził, na tyle będziemy w stanie walczyć o ludzi, których nas otaczają. Do tego potrzebujemy siły w duchu, ponieważ diabelskie warownie zbudowane w ludzkich umysłach i sercach są odporne na argumenty słowne. Tu potrzeba duchowego oręża i mocy – logiczne argumenty to za mało.

Warto zatem mieć oczekiwania od Boga, przychodzić do Niego po objawienie, które demaskuje diabelskie zamysły i uwalnia nas. Nie opłaca się nam upierać przy swoich sposobach na życie. Diabeł to wykorzystuje, myśląc że robimy coś po swojemu, realizujemy jego zamysły, które sprytnie nam podsuwa. Obecnie na ziemi Bóg nie działa sam, potrzebuje naczyń, przez które będzie mógł zrealizować swoją wolę, dlatego że jest „ograniczony” do naszej wiary i otwartego serca.

Piątek, 04 listopad 2011