• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Moc zawarta w Bożym Słowie

Moc zawarta w Bożym Słowie

Email Drukuj PDF

da_biblia_lupaW Ewangelii Marka 4; 3-20 Jezus opowiada o siewcy, który sieje ziarno. Jezus mówi, że zrozumienie jej jest kluczowe, ponieważ przypowieść ta obrazuje jedną z głównych zasad Bożego Królestwa. O czym zatem ona opowiada i jaką ważną prawdę obrazuje? Otóż ziarnem, które jest rozsiewane jest Słowo Boże, padające na różne rodzaje gleby i wydające plon w zależności od tego, na jaką glebę spadnie. Kluczową sprawą jest to, że Słowo Boże jest ziarnem – nasieniem, i jako takie wymaga odpowiednich warunków, czyli umieszczenia we właściwym podłożu, dbania o nie, jak również czasu, żeby mogło wydać owoc. Słowo Boże nie jest zaklęciem, które działa zaraz po wypowiedzeniu. Ono na pewno wyda plon, jeśli odpowiednio się z nim obejdziemy. Potrzebujemy zasiewać je w swoim wnętrzu i „wystawiać się” na jego działanie.

Bóg nie posyła swego Słowa jako zbioru rozkazów do wypełnienia – ona ma nas uleczyć, uwolnić, dać chęć do życia i przynieść objawienie do naszego nowonarodzonego wewnętrznego człowieka. Nasz wewnętrzny człowiek to prawdziwi my, natomiast diabeł podejmuje starania żebyśmy o tym nie wiedzieli i zabiegali jedynie o naturalną, cielesną sferę naszego życia. Dopiero dzięki Słowu Bożemu możemy mieć realny wpływ na swoje życie i moc aby zmierzać w dobrym kierunku.

Jeżeli nie mamy siły i wpływu na swoje życie, to diabeł zmusi nas do pełnienia swojej woli. To tylko my mamy złudne wrażenie, że robimy coś dlatego tak chcemy, ale wielokrotnie jesteśmy do czegoś przymuszani przez diabła, który oszukuje nas wcześniej swoimi obietnicami bez pokrycia. Nikt nie jest w stanie wyzwolić się z tego stanu własnymi siłami, polegając na własnej inteligencji, silnej woli czy mądrości. Dlatego też warto pozwolić by Boże Słowo działało w nas i wytrwale o to zabiegać.

Środa, 02 listopada 2011