• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Modlitwa – potężny oręż

Modlitwa – potężny oręż

Email Drukuj PDF

da_piorunDla wielu z nas modlitwa kojarzy się z niezbyt przyjemnym religijnym rytuałem, który w jakiś nieznany sposób ma usatysfakcjonować Boga. Tymczasem jest to potężne narzędzie do wykonywania konkretnej pracy. Wydawać by się mogło, że w zasadzie nie ma potrzeby modlić się skoro Bóg jest wszechwiedzący i nie trzeba Mu mówić co ma zrobić. Musimy jednak rozumieć w jakim momencie duchowej historii się znajdujemy. Jezus był na ziemi, umarł i zmartwychwstał, pokonał diabła i rozbroił jego potęgę, jednak to do nas należy urzeczywistnienie Jego zwycięstwa tu na ziemi.

Jezus uczył swoich uczniów jak się modlić: „Przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja, jak w niebie, tak i na ziemi”. Mimo że, wszystko się dokonało a zwycięstwo Jezusa zostało nam przekazane, to jednak Bóg potrzebuje wiary i zgody człowieka, by zamanifestowało się ono na ziemi. To właśnie przez modlitwę z wiarą Bóg „dostaje przepustkę” do działania. Aby modlić się z wiarą trzeba najpierw poznać Jego wolę, zgodzić się z Bogiem w duchu, a następnie przez wiarę i modlitwę „ściągnąć” to na ziemię. Człowiek cielesny, czyli kierujący się swoim umysłem, zmysłami i emocjami, nie potrafi tego zrobić, ponieważ jest niestały i nie potrafi porozumieć się i zgodzić się z Bogiem w duchu.

Warto zatem zainwestować w poznanie Boga i budowanie swojej wiary. Nie powinniśmy też zniechęcąc się, jeśli coś nam nie wychodzi i nie otrzymujemy odpowiedzi na modlitwy. Bóg nie zostawił nas samych sobie – dał nam Ducha Świętego byśmy korzystali z Jego wsparcia. On pokaże co nie działa i jak to naprawić, ponieważ jest najlepszym nauczycielem.

Czwartek, 13 październik 2011