• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Prawdziwy ty – twój duch

Prawdziwy ty – twój duch

Email Drukuj PDF

da_golabCzłowiek jest duchową istotą, co oznacza że oprócz ciała, intelektu, emocji i zmysłów posiada wewnętrznego człowieka, swojego ducha. Przeważnie bardziej utożsamiamy się ze swoim ciałem, intelektem i zmysłami, niż ze duchem, a wielu ludzi nawet nie wie, że posiada tą najgłębszą cześć siebie. Z tego powodu lekceważymy ją, co jest ogromnym błędem, ponieważ nasz duch to prawdziwi my. Nasze prawdziwe życie i najważniejsze wydarzenia toczą się duchu, a jego stan decyduje czy jesteśmy szczęśliwi czy nie.

W przeciwieństwie do człowieka, diabeł (bo on jest przyczyną naszych problemów) doskonale to rozumie i za wszelką cenę stara się nie dopuścić człowieka do tej sfery. Wszystko co nas otacza karmi sferę zmysłów i intelektu. Cały świat tak funkcjonuje, a mowa o duchowych sprawach wydaje się głupia i niepotrzebna. Dzieje się tak, ponieważ gdyby człowiek nauczył się poruszać w sferze ducha, miałby władzę nad sobą i swoim życiem, umiałby zatrzymać diabelskie działanie i skutecznie uruchomić Bożą pomoc. Człowiek operujący w duchu szybko rozprawia się ze swoimi problemami u źródła, potrafi wziąć od Boga siłę, pocieszenie lub uzdrowienie. Wiedza lub bogactwo materialne nic tu nie pomoże.

Jeśli chcemy mieć wpływ na swoje życie, powinniśmy zadbać o swojego wewnętrznego człowieka. Diabeł nie boi się naszych słów – by mu się sprzeciwić potrzebujemy mieć wiarę. Wiara jest cechą ducha, nie ma nic wspólnego z umysłem ani emocjami. Rozwijamy wiarę gdy spędzamy czas z Duchem Świętym i poznajemy Boga – wtedy przychodzi siła, odwaga i pewność. To właśnie dlatego naszemu przeciwnikowi zależy byśmy trzymali się od tego jak najdalej, byli kompletnie nieświadomi i bezbronni, a w rezultacie ulegali jego wpływom.

Środa. 05 październik 2011