• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Jezus jest światłem

Jezus jest światłem

Email Drukuj PDF

da_slonceKażdy z nas jest bardzo przywiązany do swego sposobu postrzegania rzeczywistości. Często myślimy, że potrafimy trafnie ocenić otaczających nas ludzi i przydarzające się nam sytuacje. Z taką postawą osądzamy innych i podejmujemy decyzje. Sądzimy, że nasz światopogląd jest obiektywny i nie lubimy gdy ktoś próbuje go podważyć. A przecież Jezus powiedział, że jest jedyną drogą, prawdą i życiem.

Gdy zaczynamy chodzić z Duchem Świętym, On objawia nam prawdę i odkrywamy, że nie jesteśmy wszechwiedzący, a otaczający nas świat postrzegamy niewłaściwie. Każdy z nas potrzebuje prawdy z zewnątrz – nie jesteśmy w stanie jej sami „wyprodukować”. Można to porównać do oczu - są bardzo potrzebne, ale żeby widzieć potrzebują światła z zewnątrz, inaczej są bezużyteczne. Podobnie jest z naszym duchem, który poprzez kontakt z Duchem Świętym otrzymuje prawdę na temat naszych problemów, pytań czy decyzji, które mamy podjąć. Jeżeli zabranie nam czasu na przebywanie z Nim, pozostajemy w ciemności i chaosie a dodatkowo tracimy możliwość trafnego oceniania dziejących się dookoła wydarzeń.

Boży wpływ na nasze życie często kojarzy się nam jako ograniczenie, ale Bóg nie chce nam rozkazywać co mamy robić ani w żaden sposób ograniczać naszą wolność. On chce byśmy żyli w Jego obecności, świetle, widzieli i rozumieli rzeczywistość wokół nas i podejmowali decyzje mając prawdziwe dane. Boże światło rozjaśnia ciemność, przynosi zarazem ochotę i siłę do działania.

Wtorek, 27 wrzesień 2011