• Załóż swoje konto!
  *
  *
  *
  *
  *
  Fields marked with an asterisk (*) are required.
You are here: Home Baza słowa Bądź chrześcijaninem z pasją!

Bądź chrześcijaninem z pasją!

Email Drukuj PDF

da_dzidowcyIzraelskie miasto Jabesz zostało zaatakowane przez wrogą armię (1 Sam. 11,1-14). Warunkiem pokoju było wyłupienie jednego oka wszystkim mieszkańcom. Słysząc o tym, "wszystek lud podniósł krzyk i zapłakali". Saul, który w tym czasie władał Izraelem, zebrał wojsko i zaatakował oddziały oblegające miasto, odnosząc wspaniałe zwycięstwo.

Każdy z nas ma wrogów. Jednakże zazwyczaj kiedy pada słowo „wróg” każdemu z nas przychodzi do głowy jakaś osoba albo trudna sytuacja. Z kolei Biblia mówi, że nie z krwią i ciałem walczymy, ale z nadziemskimi władcami i zwierzchnościami. Z tym wrogiem nie możemy zawrzeć pokoju – on bez litości wykorzysta każdą naszą słabość i niechęć do przeciwstawienia mu się. Poddanie się lub bierność pociągają za sobą wysokie i tragiczne konsekwencje.

Walka jest nieodłącznym elementem życia. Każdy z nas codziennie stawia czoło wielu problemom – od całkiem prozaicznych takich jak niechęć do wstawania rano, aż po poważne problemy osobiste i innych ludzi. Niestety, często całkowicie pomijamy naszego głównego przeciwnika, którym jest diabeł. On nie odpuści żadnemu człowiekowi, a jego jedynym celem jest nasza całkowita klęska, wliczając w to wieczność w piekle. Jedyną nadzieją na pokonanie go jest zaufanie Bogu. Wraz z Duchem Pana, jesteśmy w stanie skutecznie sprzeciwić się diabłu.

Bóg dał człowiekowi zwycięstwo, więc diabeł nie ma prawa nas niszczyć, ale to my, w Bożym imieniu, możemy niszczyć jego dzieła. Musimy rozpalić w sobie pasję dla Boga oraz zdrową złość i chęć oporu wobec diabła. "Wtedy zstąpił na Saula Duch Boży, gdy usłyszał o tych wszystkich wydarzeniach, i wybuchnął wielkim gniewem." Saul nie płakał razem z mieszkańcami miasta ale zaczął działać. Człowiek mający pasję dla Boga nie będzie w stanie biernie patrzeć jak problemy niszczą życie jego i innych ludzi. Jego naturalną reakcją będzie sprzeciw, połączony z Bożym wsparciem.

Modlitwy wielu chrześcijan (modlitwa jest jednym z narzędzi do walki z diabłem) są jedynie cichym szeptem do Boga – taka modlitwa, jako narzędzie oporu, jest nieskuteczna. Potrzebujemy przebudzenia, rozpalenia się dla Boga, ognia z nieba. Tylko ludzie gorący są w stanie osiągnąć zwycięstwo. Wołajmy do Niego o pasję, głód Boga, który nie pozwoli nam stać w miejscu i przegrywać.

Środa, 07 września 2011